Alexandria...Bucureşti...Chiajna

ieri a fost o zi frumoasă cu victoria de la Alexandria, iar acum sunt la Bucureşti cu prietenii Emil, Bebe şi Alina, iar după amiază mă voi deplasa la Chiajna, unde echipa de futsal SEPSI FC va susţine un meci de important ... după aducerea antrenorului portughez şi a unor noi jucători, reprezentanţii din Sfântu Gheorghe sunt încrezători că echipa de futsal va putea să dea satisfacţie la cel mai înalt nivel în campionatul României ...

update
n/a fost să fie la Chiajna unde vicecampioana de anul trecut a învins SEPSI FC cu 5-1... în a doua repriză a fost cum a fost, până la urmă şi ei au turat mai puţin motoarele şi noi ne-am găsit mai bine în teren şi am învins cu 1-0, dar în prima repriză după o ratare singur cun portarul a atacantului nostru portughez, Postiga - autorul golului, dealtfel, gazdele s-au dezlănţuit şi au înscris în câteva minute de 5 ori... oricum, avem o echipă de luptători, iar baza de la Chiajna merită văzută pentru că este probabil cea mai modernă la ora asta din ţară...